Marihuana w kapuście. Ryzykowny sposób działkowca na... ślimaki...

admin
Posty: 46
Rejestracja: pn sie 31, 2015 12:10 pm

Marihuana w kapuście. Ryzykowny sposób działkowca na... ślimaki...

Postautor: admin » wt wrz 08, 2015 10:01 am

130 krzaków konopi indyjskich urosło na terenie jednej z działek ogrodniczych w powiecie słupskim. Jej 61-letni właściciel przyznał, że zasadził marihuanę, żeby odstraszała szkodliwe ślimaki, które co roku zjadały mu kapustę.


Funkcjonariusze z komisariatu w Główczycach dostali kilka dni temu informację, że na terenie jednego z ogródków działkowych jest nielegalnie uprawiana marihuana. Na miejscu okazało się, że to 61-letni działkowiec obsadził nią dookoła rabatę z kapustą.

Policjanci od razu sprawdzili zabezpieczone krzaki testerami narkotykowymi i wstępnie potwierdzili, że w swoim składzie zawierały substancję psychoaktywną THC. Przesłuchiwany działkowiec wyjaśnił, że właściwości marihuany miały być gwarantem tego, że na kapuście, którą hodował, nie będą się lęgły ślimaki.

- Twierdził, że hodując kapustę, od wielu lat miał problem ze szkodnikami, które niszczyły jego pracę. W tym roku postanowił posadzić konopie, bo dowiedział się, że ich właściwości będą gwarantem tego, iż nie będą się lęgły ślimaki - mówi "Wyborczej" Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej komendy policji.

Ponieważ w Polsce uprawa marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą do trzech lat pozbawienia wolności, mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania narkotyków. Nie trafił do aresztu, bo zdaniem funkcjonariuszy nie ma obawy, że działkowiec będzie się ukrywał przed wymiarem sprawiedliwości.

Źródło / Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,18385681,marihuana-w-kapuscie-ryzykowny-sposob-dzialkowca-na-slimaki.html
---
Ogródki działkowe - https://www.ogrodki.eu
Blog z ofertami ogródków działkowych - http://ogrodki-dzialkowe.blogspot.com/
Forum o ogródkach działkowych - https://www.ogrodki.eu/forum/

Wróć do „Problemy z ogródkami działkowymi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość